Kalendář událostí

Španělská romance
sobota, 21. říjen 2017, 18:00

Renesanční a barokní písně z jihu Evropy. Duchovní texty i příběhy nenaplněné lásky, touhy a rozpolcenosti.

Hrají: Karel Fleischlinger (barokní kytara, vihuela, theorba) a Monika Kanioková (zpěv). Více o účinkujících níže.

Program:
José Marín (cca 1619 – 1699): Tonos y Villancicos No piense Menguilla ya

Girolamo Kapsperger (cca 1580 – 1651): Libro quarto d‘Intavolatura di Chitarone, Colascione, Libros die Villanele, ia risi – Hor ch‘amorosi

Alonso Mudarra (cca 1510 – 1580): Tres Libros de Musica en Cifras para vihuela, Pavana de Alexandre, Verso en Latin III – Beatus ille (de Horatio), Verso en Latin IV – Hanc tua Penelope (de Ovidio), Villanico IV – Ysabel, perdiste la tu faxa

Diego Pisador (cca 1509 – cca 1557): Libro de Musica de Vihuela, Si la noche haze escura

José Marín (cca 1619 – 1699): Tonos y Villancicos, Si quieres dar Marica en lo çierto

Giulio Caccini (cca 1550 – 1618): Le nuove musiche, Amarilli mia bella

Claudio Monteverdi (cca 1567 – 1643): Laudate Dominum

Alonso Mudarra (cca 1510 – 1580) Tres Libros de Musica en Cifras, Romance II – Triste estava el rey David, Romance III – Ysrael mira tus montes, Fantasia X que contrahaze la harpa, Soneto en Ytaliano III – O Gelosia di amanti

Santiago de Murcia (cca 1673 – 1739): Passacalles y Obras de Guitarra, La Burlesca

José Marín (cca 1619 – 1699): Tonos y Villancicos, Sepan todos que muero

Bellerofonte Castaldi (cca 1581 – 1649): Primo Mazzetto di Fiori, Quella altera, Fuor di noia, Lo sdegno

Giulio Caccini (cca 1550 – 1618): Le nuove musiche, Al fonte, al prato, O, che felice giorno, Amor, ch`attendi


O účinkujících:

Monika Dopitová absolvovala Církevní konzervatoř Opava v oboru sólový zpěv u Barbory Habustové. V tomto oboru pokračuje na Fakultě umění Ostravské univerzity pod vedením Zlatice Berkyové. Pravidelně se účastní pěveckých interpretačních kurzů staré hudby (Evelyn Tubb, Joel Frederiksen). V roce 2008 získala zvláštní ocenění za interpretaci 20. století v Písňové soutěži B. Martinů a o dva roky později v Mezinárodní pěvecké soutěži L. Janáčka dostala 3. místo.
Působila v operním a baletním sboru Slezského divadla v Opavě. V roce 2011 v rámci koncertního cyklu v Mnichově spolupracovala se souborem Ensemble Phoenix Munich pod vedením Joela Frederiksena.
Pedagogicky působí na Lidové konzervatoři a Múzické škole v Ostravě a na Základní umělecké škole duchovní hudby ve Frýdku-Místku.

Karel Fleischlinger vystudoval kytaru na konzervatoři v Pardubicích ve třídě prof. Stanislava Juřici, poté absolvoval Vysokou hudební školu Franze Liszta ve Výmaru (Německo) pod vedením Prof. Rolanda Zimmera. V roce 1986 získal v mezinárodní soutěži v Kutné Hoře v kategorii do 35 let první cenu a titul laureáta. První místo dosáhl téhož roku také v interpretační soutěži soudobé české hudby.
Kromě mnoha koncertů doma i v zahraničí vytvořil řadu rozhlasových nahrávek. Od roku 1991 koncertuje s komorním souborem Lenz-Trio ve složení flétna (Susanne Oehler), violoncello (Torsten Oehler) a kytara. Hraje také v kytarovém kvartetu PF Guitar Quartet, v Romantic Guitar Duu s Janem Tuláčkem, spolupracuje s Brno Contemporary Orchestra a s řadou dalších umělců a souborů.

Děkujeme za podporu

O nás

Zcela unikátní prostor v historickém sklepním prostoru domu v Řetězové ulici na Starém Městě pražském.

Naším cílem a přáním je vytvořit prostor pro setkávání nadaných a tvořivých lidí z různých oborů a generací. Pořádáme koncerty, výstavy, besedy, divadlo, autorská čtení, pořady pro děti, přednášky i workshopy.