Kalendář událostí

Sáňky se zvonci
pátek, 9. červen 2017, 19:00 - 20:30

Všechno dobré vzkazujeme Vám po tomto psaní a předkládáme vám naši hru s dopisy.

Náš příběh se odehrává dávno, v letech 1533 – 1590. Je o našem dětství, dospívání, láskách, samotě, stárnutí, odcházení na věčnost. O tom, že některé ženy jsou silnější než muži. Ti jsou v naši hře přítomni. Slovem. Nejsou po ruce, otálejí někde v dálce, zaneprázdněni budováním své kariéry. Naše ženské osudy nejsou na velký román, přesto nesou hlubokou obyčejnost, důvěrnost a dramatičnost všedního dne, který přináší velké dějiny. Možná jsme skutečné, možná ne. Klubko osudů se odvíjí stále i teď, když naše prapravnučky sedí dnes spolu s vámi v hledišti divadla.

Pošlete pro nás malinké sáňky se zvonci.
Až k nám pojedete,
že vám bude
čistě klinkati

Vaše
Kateřina – Terezie Vítková
Johanka – Adéla Paruchová
Alžbětka – Eliška Srnská
Juditka – Tereza Chaloupková
Sibylka – Markéta Sýkorová
Markytka – Terézia Morávková
Juditčina vnučka – Vendulka Vlčková
Johančina vnučka - Johanka Suchá
Barborka Suchá
(Neboli Babinec ze ZUŠ Praha 7)
a Radka Tesárková (režie a dramaturgie), Martin Novotný (světla a zvuk), Arvo Part (hudba) a Martin Rudovský (Hudební spolupráce)

Poprvé jste naše Sáňky se zvonci, které sepsal Antonín Přidal, mohli vidět a slyšet v Art Space dne 9. června léta páně 2016

Děkujeme za podporu

O nás

Zcela unikátní prostor v historickém sklepním prostoru domu v Řetězové ulici na Starém Městě pražském.

Naším cílem a přáním je vytvořit prostor pro setkávání nadaných a tvořivých lidí z různých oborů a generací. Pořádáme koncerty, výstavy, besedy, divadlo, autorská čtení, pořady pro děti, přednášky i workshopy.